Cześć! Jestem Anka i pomogę Ci złapać to świadome wychowanie za rogi.

Jak to zrobię? Z empatią i uważnością na Twoją osobistą historię.

Jestem mamą, doradcą rodzinnym i certyfikowaną trenerką Familylab (międzynarodowej organizacji założonej przez Jespera Juula). Wzrastałam w tradycyjnym, dyrektywnym środowisku, gdzie jedyną metodą wychowawczą był “kij albo marchewka”. Znam konsekwencje takiego wychowania i wiem, jak trudno się z nimi żyje.

Jako rodzice nie mamy łatwo. Wiemy, czego nie chcemy, ale nie widzimy alternatywy. Dźwigamy bagaż własnych doświadczeń i niełatwo nam wyjść ze starych schematów. Nawet jeśli znamy teorię, w praktyce wygląda to różnie. Nie umiemy wymazać tego, co wynieśliśmy z rodzinnych domów. Powtarzamy błędy naszych rodziców, chociaż bardzo tego nie chcemy.

Obiecujemy sobie, że będziemy lepszymi mamami i ojcami. Ale kiedy emocje sięgają zenitu, zapominamy o całej wiedzy, którą mamy z książek i webinarów. Bywa, że ukaranie dziecka pozwala nam chwilę odetchnąć. A nagradzenie go daje motywację i satysfakcję. Nie wiemy, jak inaczej możemy sprawić, żeby chciało z nami współpracować.

A potem przychodzą wyrzuty sumienia. Lęk przed opinią otoczenia. Obawa o to, że dziecko nie będzie miało do nas zaufania. Możesz to zmienić. Możesz wyjść z utartych kolein i wydeptać sobie nową ścieżkę. Pozbyć się wyrzutów sumienia, lęku przed opinią otoczenia i niepewności o przyszłość swoich dzieci. Pracuj ze mną i bądź rodzicem, o jakim zawsze marzyłaś!

Jak pracuję?

Bazuję na empatycznych metodach budowania relacji. Ważny jest dla mnie wzajemny szacunek, równa godność, potrzeby i zdrowe poczucie własnej wartości wszystkich członków rodziny. Inspiruję się pedagogiką Jespera Juula, Porozumieniem Bez Przemocy, Self-Regiem, teorią poliwagalną. Szkolę się na psychoterapeutkę systemową.

Towarzyszę innym rodzicom w budowaniu ich własnych rozwiązań. Pomagam odkrywać to, co jest korzystne dla ich indywidualnej sytuacji. Nie leczę tylko skutków, ale szukam przyczyn trudności z zachowaniem dzieci. Nie szufladkuję i nie diagnozuję zaburzeń. Pokazuję, jak dotrzeć do swojej intuicji i stać się czułym przywódcą rodziny. 

To, czego uczę, znam z autopsji.

Kiedyś chciałam być najlepszą mamą na świecie. Dzisiaj wiem, że to niemożliwe. Nie jestem Instamamą z perfekcyjnie czystym domem. Moje macierzyństwo nie jest książkowe. Jestem nieidealna, mam nieidealną rodzinę i uczę się to akceptować. Rozumiem jak trudno jest sprostać wymaganiom, oczekiwaniom i potrzebom otoczenia. Codziennie rozmawiam ze zmęczonymi mamami, które poświęcają wszystko dla dobra rodziny. I jestem po to, aby im pomóc. 

Już Wiem, jak wyjść z tego kotła codzienności.

Wychodzenie z czarnej dziury jest możliwe. Coraz częściej udaje mi się dostrzec światełko w tunelu frustracji. Bo na topie moich wartości jest szczęście moich dzieci. A wiem, że one potrzebują mnie prawdziwej, z wadami i zaletami. Wiem, że nie muszę już dążyć do niedoścignionego ideału. Mogę czegoś nie wiedzieć, popełniać błędy, mieć słabszy dzień. Moje dzieci też. Wierzę, że dzięki mojej pracy nad sobą, dam im lepsze dzieciństwo i zdrowy start w dorosłość. Dołączysz do mnie?

Chcesz ze mną zmienić swój mały świat?

Konsultacje wychowawcze

Coaching rodzicielski

Newsletter