Fundamenty wychowania bez kar i nagród

Mini-kurs video + materiały PDF

 

Co znajdziesz w kursie?

Czy jestem dobrą mamą / dobrym tatą?

 • Co to znaczy “być dobrym rodzicem””?
 • Jakim rodzicem jestem, a jakim chcę być?
 • Jakiego rodzica potrzebuje moje dziecko?
 • Jak pozbyć się presji otoczenia i porównywania do innych rodziców?
 • Jak ułatwić sobie podejmowanie codziennych decyzji związanych z wychowaniem?

Co zamiast kar i nagród?

 • Jaki jest rzeczywisty mechanizm działania kary i nagrody?
 • Jak kary wpływają na dziecko, jego motywację i relacje?
 • Jak wyjść ze schematu, który znamy od lat?
 • Jak inaczej budować współpracę z dzieckiem?
 • Jak radzić sobie z świecie pełnym nagród i kar?

Jak wspierać poczucie własnej wartości dziecka i rodzica?

 • Czym dokładnie jest poczucie własnej wartości?
 • Jak powstaje dziecięce poczucie własnej wartości?
 • Co robić, aby dziecko miało zdrowy obraz samego siebie?
 • Czy chwalenie i nagradzanie wzmacnia poczucie własnej wartości
 • Jak wspierać dziecko, które nie wierzy w siebie?
 • Co zrobić, kiedy rodzic ma problemy w poczuciem własnej wartości?

Kiedy rodzice muszą stawiać granice?

 • Czym są granice osobiste? 
 • Czym granice różnią się od zasad, norm i wartości?
 • Jakich granic potrzebują dzieci?
 • Jak dzieci uczą się granic?
 • Jak i kiedy trzeba postawić dzieciom granicę?
 • W jakich sytuacjach warto być konsekwentną/konsekwentnym?

Jak wygląda udział w programie?

Składając zamówienie dostajesz dostęp do nagranych lekcji video i materałów z ćwiczeniami. Oglądasz i pracujesz we własnym tempie. 

 

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Interesujesz się wychowaniem bez kar i nagród

Wiesz, że nie chcesz stosować metod kija i marchewki, ale jeszcze nie wiesz, jak to zrobić. Gubisz się w gąszczu wskazówek, porad ekspertów. Czujesz się niezrozumiana_y w swoim otoczeniu.

Chcesz świadomie wychowywać swoje dziecko

Widzisz błędy, jakie popełniali Twoi rodzice i nie chcesz ich powtórzyć. Szukasz swojej drogi w rodzicielstwie. Próbujesz tworzyć z dzieckiem relację pełną miłości, zaufania i szacunku. Chcesz, aby wyrosło na zdrowego emocjonalnie i szczęśliwego dorosłego.

Lubisz się rozwijać

Uwielbiasz odkrywać nowe możliwości . Chcesz się rozwijać jako rodzic. Lubisz pracować nad sobą i zdobywać nową wiedzę. Wiesz, że idealne rodziny nie istnieją, a harmonia w domu to bardziej efekt pracy jego mieszkańców, niż dar z niebios. 

Chcesz być lepszym rodzicem

Wiesz, że poprawa relacji z dzieckiem zależy również od rodzica. Starasz się, ale nie zawsze Ci wychodzi. Czasem miewasz wyrzuty sumienia, że nie jesteś wystarczająco dobrą mamą/ dobrym tatą. 

Co zyskasz przystępując do kursu?

Z

Poznasz w praktyce alternatywę dla karania i nagradzania

Pokażę Ci, jak zbudować relację, w której nie są potrzebne kary, nagrody, tablice motywacyjne i inne systemy wpływu na zachowanie dziecka. Opowiem, jak zamiast chwalenia i krytykowania pokazać dziecku, co sądzimy o jego zachowaniu.  Jak je doceniać i wspierać jego motywację.

Z

Zrozumiesz, jakiego rodzica potrzebuje Twoje dziecko

Dowiesz się, z jakimi dorosłymi dzieci chcą budować relacje. Co to znaczy, być dobrym rodzicem? Jakiego wsparcia naprawdę potrzebują? Uwolnisz się od ciężaru porównywania do innych. Pożegnasz niedościgniony wzorzec idealnego rodzica. Nauczysz się być najlepszym  rodzicem dla swojego dziecka. To ogromna ulga. 

Z

Dowiesz się, jak wspierać zdrowe poczucie własnej wartości dziecka i rodzica

Zdradzę Ci tajemnicę, co najlepiej karmi dziecięce poczucie wartości. Bo nie jest to chwalenie. Poznasz rzeczywiste działanie i skutki pochwał. Nauczysz się dbać o odporność psychiczną swojego dziecka. Dowiesz się, co możesz zrobić, jeśli Twoje poczucie wartości nie jest w najlepszych stanie. 

Z

Nauczysz się stawiać mądre granice

Porozmawiamy o tym, czy i kiedy rodzice powinni postawić dziecku granice. Czym one właściwie są? Czym różnią się od zasad? Czy dzieci ich potrzebują? Jak powstają? Jak je stawiać, żeby nie zderzyć się z falą oporu i buntu? Tego wszystkiego dowiesz się podczas ostatniego spotkania.

Kiedy będzie dostępny?

Kurs jest już nagrany. Siedzi sobie cichutko w chmurze i czeka na swoje pięć minut. Potrzebuję teraz kilku tygodni na techniczną obróbkę. A kiedy skończę, już nic go nie powstrzyma 😉

Prowadząca
Kim jestem?

Nazywam się Anna Kario-Skoczylas i jestem terapeutką rodzinną i trenerką Familylab. Na co dzień wspieram rodziców podczas sesji indywidualnych i warsztatów. Prowadzę też konsultacje rodzicielskie online. Jestem założycielką Pracowni Rodzicielstwa oraz autorką bloga bezkarinagrod.pl

mini-kurs

Tematy

dni dostępu

Opinie uczestników

Miałam przyjemność uczestniczyć w kilku warsztatach u Ani. Był to dla mnie bardzo wartościowy czas, za którym bardzo tęsknię i często wracam myślami. Spotkania to nie tylko pomoc w zrozumieniu macierzyństwa, roli rodzica i zachować dzieci. To były dla mojej duszy terapie. Aniu, urzeka mnie w Tobie dobro, spokój i szczerość. Czekam, aż znów się spotkamy, a ja będę mogła wrócić do domu z nową energią i spokojem ducha.

Joanna

Chyba wszyscy zastanawiamy się, jak mądrze i dobrze wychowywać nasze dzieci. Jak radzić sobie z ich i naszą złością i innymi emocjami. Czasem jest tak, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Tak się zapętlamy, że nie widzimy najprostszego rozwiązania lub zwyczajnie potrzebujemy potwierdzenia, że to co robimy jest dobre. Takim “kimś” okazała się dla mnie Pani Ania i jej warsztaty dotyczące dziecięcych emocji. Naprawdę gorąco polecam wszystkim, bardziej lub mniej, zakręconym rodzicom.

Paulina

Jak dołączyć?

Pakiet standard

 

Dostęp do kursu:

– nagrania video
– materiały pdf

59 zł

Pakiet premium

 

Dostęp do kursu + konsultacja online

– nagrania video
– materiały pdf
– konsultacja rodzicielska online (cena regularna 130 zł)

159 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak wziąć udział w kursie?

Kliknij na któryś w czerwonych przycisków  i wypełnij formularz. Sprawdź, czy prawidłowo wpisałaś_eś swój adres email. Skontaktuję się z Tobą i podam dane do płatności. Po dokonaniu płatności prześlę Ci dane dostępowe do materiałów.

Ile mam czasu na przerobienie materiałów?

Dostęp do kursu gwarantuję Ci na rok. 

Zarezerwuj sobie miejsce!

Kliknij w przycisk i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zostaw mi swój adres email, a odezwę się do Ciebie z dalszymi szczegółami.

Dołącz teraz