Fundamenty wychowania bez kar i nagród

Kurs online dla rodziców.

 

Co znajdziesz w programie?

Czy jestem dobrą mamą / dobrym tatą?

 • Co to znaczy “być dobrym rodzicem””?
 • Jakim rodzicem jestem, a jakim chcę być?
 • Jakiego rodzica potrzebuje moje dziecko?
 • Jak pozbyć się presji otoczenia i porównywania do innych rodziców?
 • Jak ułatwić sobie podejmowanie codziennych decyzji związanych z wychowaniem?

Co zamiast kar i nagród?

 • Jak kary i nagrody wpływają na dziecko, jego motywację i relacje?
 • Jak motywować dziecko do nauki, sprzątania i wykonywania obowiązków?
 • Co zrobić, żeby dziecko chciało z nami współpracować?
 • Jak radzić sobie z świecie pełnym nagród i kar?

Jak wspierać poczucie własnej wartości dziecka i rodzica?

 • Czym dokładnie jest poczucie własnej wartości?
 • Jak powstaje dziecięce poczucie własnej wartości?
 • Co robić, aby dziecko miało zdrowy obraz samego siebie?
 • Czy chwalenie i nagradzanie wzmacnia poczucie własnej wartości
 • Jak wspierać dziecko, które nie wierzy w siebie?
 • Co zrobić, kiedy rodzic ma problemy w poczuciem własnej wartości?

Kiedy rodzice muszą stawiać granice?

 • Czym są granice?
 • Jakich granic potrzebują dzieci?
 • Jak i kiedy trzeba postawić granicę?
 • W jakich sytuacjach warto być konsekwentną/konsekwentnym?
 • Czy rodzice muszą być jednomyślni?

Jak wygląda udział w programie?

Program będzie odbywał się online. Dołączając do niego dostaniesz nagrania video oraz materiały do pracy własnej. W trakcie programu będziesz też miał_a możliwość zadawania swoich pytań. 

 

Ten program jest dla Ciebie, jeśli:

Interesujesz się wychowaniem bez kar i nagród

Wiesz, że nie chcesz stosować metod kija i marchewki, ale jeszcze nie wiesz, jak to zrobić. Gubisz się w gąszczu wskazówek, porad ekspertów. Czujesz się niezrozumiana_y w swoim otoczeniu.

Chcesz świadomie wychowywać swoje dziecko

Widzisz błędy, jakie popełniali Twoi rodzice i nie chcesz ich powtórzyć. Szukasz swojej drogi w rodzicielstwie. Próbujesz tworzyć z dzieckiem relację pełną miłości, zaufania i szacunku. Chcesz, aby wyrosło na zdrowego emocjonalnie i szczęśliwego dorosłego.

Lubisz się rozwijać

Uwielbiasz odkrywać nowe możliwości . Chcesz się rozwijać jako rodzic. Lubisz pracować nad sobą i zdobywać nową wiedzę. Wiesz, że idealne rodziny nie istnieją, a harmonia w domu to bardziej efekt pracy jego mieszkańców, niż dar z niebios. 

Chcesz być lepszym rodzicem

Wiesz, że poprawa relacji z dzieckiem zależy również od rodzica. Starasz się, ale nie zawsze Ci wychodzi. Czasem miewasz wyrzuty sumienia, że nie jesteś wystarczająco dobrą mamą/ dobrym tatą. 

Co zyskasz przystępując do kursu?

Z

Poznasz w praktyce alternatywę dla karania i nagradzania

Pokażę Ci, jak zbudować relację, w której nie są potrzebne kary, nagrody, tablice motywacyjne i inne systemy wpływu na zachowanie dziecka. Opowiem, jak zamiast chwalenia i krytykowania pokazać dziecku, co sądzimy o jego zachowaniu.  Jak je doceniać i wspierać jego motywację.

Z

Zrozumiesz, jakiego rodzica potrzebuje Twoje dziecko

Dowiesz się, z jakimi dorosłymi dzieci chcą budować relacje. Co to znaczy, być dobrym rodzicem? Jakiego wsparcia naprawdę potrzebują? Uwolnisz się od ciężaru porównywania do innych. Pożegnasz niedościgniony wzorzec idealnego rodzica. Nauczysz się być najlepszym  rodzicem dla swojego dziecka. To ogromna ulga. 

Z

Dowiesz się, jak wspierać zdrowe poczucie własnej wartości dziecka i rodzica

Zdradzę Ci tajemnicę, co najlepiej karmi dziecięce poczucie wartości. Bo nie jest to chwalenie. Poznasz rzeczywiste działanie i skutki pochwał. Nauczysz się dbać o odporność psychiczną swojego dziecka. Dowiesz się, co możesz zrobić, jeśli Twoje poczucie wartości nie jest w najlepszych stanie. 

Z

Nauczysz się stawiać mądre granice

Porozmawiamy o tym, czy i kiedy rodzice powinni postawić dziecku granice. Czym one właściwie są? Czym różnią się od zasad? Czy dzieci ich potrzebują? Jak powstają? Jak je stawiać, żeby nie zderzyć się z falą oporu i buntu? Tego wszystkiego dowiesz się podczas ostatniego spotkania.

Warsztaty online

Kiedy i jak?

Kurs ruszy po zebraniu minimalnej liczby uczestników. Ale spokojnie, jeśli pojawi się w niedogodnym dla Ciebie okresie, nic straconego – nagrania zostają z Tobą na 365 dni. Będziesz miał_a dużo czasu, aby się z nimi zapoznać.

Zawartość merytoryczną dopasuję do potrzeb osób, które dołączą do kursu. Dlatego przy zapisie na listę oczekujących, proszę o wypełnienie formularza, w którym każdy uczestnik może wpisać obszary i zagadnienia, które go najbardziej interesują. Jest to również miejsce na wpisywanie swoich pytań.

Prowadząca
Kim jestem?

Nazywam się Anna Kario-Skoczylas i jestem socjolożką, edukatorką i trenerką. Na co dzień wspieram rodziców podczas procesów grupowych i spotkań indywidualnych. Jestem założycielką Pracowni Rodzicielstwa oraz autorką bloga edukacyjnego bezkarinagrod.pl

taki kurs

Moduły

dni dostępu

społeczność na blogu

Uczestnicy o spotkaniach

Miałam przyjemność uczestniczyć w kilku warsztatach u Ani. Był to dla mnie bardzo wartościowy czas, za którym bardzo tęsknię i często wracam myślami. Spotkania to nie tylko pomoc w zrozumieniu macierzyństwa, roli rodzica i zachować dzieci. To były dla mojej duszy terapie. Aniu, urzeka mnie w Tobie dobro, spokój i szczerość. Czekam, aż znów się spotkamy, a ja będę mogła wrócić do domu z nową energią i spokojem ducha.

Joanna

Chyba wszyscy zastanawiamy się, jak mądrze i dobrze wychowywać nasze dzieci. Jak radzić sobie z ich i naszą złością i innymi emocjami. Czasem jest tak, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Tak się zapętlamy, że nie widzimy najprostszego rozwiązania lub zwyczajnie potrzebujemy potwierdzenia, że to co robimy jest dobre. Takim “kimś” okazała się dla mnie Pani Ania i jej warsztaty dotyczące dziecięcych emocji. Naprawdę gorąco polecam wszystkim, bardziej lub mniej, zakręconym rodzicom.

Paulina

Jak dołączyć?

Program standard

 

Dostęp do programu:

– nagrania video
– materiały pdf

 

 

199 zł

Program premium

  

Dostęp do programu + konsultacja 1:1

– nagrania video
– materiały pdf
– godzinna konsultacja indywidualna

 

299 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak dołączyć do wydarzenia?

Kliknij na któryś w przycisków “Dołącz teraz” i wypełnij formularz. Sprawdź, czy prawidłowo wpisałaś_eś swój adres email. Skontaktuję się z Tobą i podam dane do płatności. Po dokonaniu płatności zostaniesz wpisana_y na listę uczestników. 

Kiedy dostanę nagrania?

Poszczególne tematy będę Wam udostępniać co tydzień w poniedziałek. Daty i opisy wszystkich tematów w tym cyklu znajdują się wyżej.

Ile mam czasu na obejrzenie webinarów?

Dostęp do nagrań gwarantuję Ci na rok. 

Czy można spotkać się z Tobą indywidualnie?

Tak, jest taka możliwość. Pracuję z rodzicami podczas spotkań grupowych i indywidualnych. Jeśli chcesz porozmawiać ze mną 1:1 umów się na konsultację online. Przyjmuję również w gabinecie w Stargardzie.

Zarezerwuj sobie miejsce!

Kliknij w przycisk i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zostaw mi swój adres email, a odezwę się do Ciebie z dalszymi szczegółami.

Dołącz teraz