Książka o poczuciu własnej wartości “Jesteś ważny, Pinku!” – recenzja.

Opublikowano: September 3, 2020

Bardzo żałuję, że ta książka powstała dopiero teraz. Gdybym miała ją w dzieciństwie, moja dorosłość wyglądałaby inaczej.

  

Moim zdaniem tę książkę powinno mieć każde dziecko. I to nie jedną wspólną z rodzeństwem, ale swój prywatny egzemplarz. Taki “pamiętniczek mojej wartości”. 

Stworzyły ją dwie Polki. Dwie mamy. Urszula Młodnicka jest psycholożką, a Agnieszka Waligóra graficzką. Wspólnie wykreowały cudowną historię o Pinku, który odkrywa swoją wartość. Opowieść dla każdego małego stworka.

Młody czytelnik dostaje wspaniałe narzędzie do pracy nad swoim poczuciem wartości. Dowiaduje się, dlaczego jest ważny, że każdy z nas jest inni i że możemy być sobą.

To OK, że mamy wady i zalety. To OK, że nie jesteśmy idealni. Jesteśmy ważni dlatego, że się urodziliśmy. 

Piękne rysunki i przykuwające uwagę kolory dodatkowo zainteresują kilkulatków.

Sama nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam prawie całą za pierwszym posiedzeniem. A miałam tylko przekartkować 😉

Mądre dialogi, mogą być inspiracją dla wielu rodziców. Dostajemy piękny przykład empatycznej komunikacji i mądrej postawy dorosłego.

Są też zadania dla młodego człowieka. Może rysować, kolorować, zakreślać. Autorki zachęcają go do aktywności i refleksji. Wchodzą z nim z dialog, który pobudza samoświadomość.

Historia Pinka w prosty i czytelny sposób obrazuje, jak możemy budować empatyczne relacje z dziećmi. Subtelnie podpowiada, jak stawać się mądrym i czułym przewodnikiem i jednocześnie wspierać w dziecku samodzielność oraz wiarę w siebie.

Polecam Wam serdecznie tę publikację. Dla Was i dla Waszych dzieci. Ja jestem zachwycona i już nie mogę się doczekać, aż moi synowie do niej “dorosną”.

Mój patronat: “Kraina uważności” Agnieszki Pawłowskiej

Mój patronat: “Kraina uważności” Agnieszki Pawłowskiej

Z dumą dzielę się z Wami wiadomością o kolejnym moim patronacie. Wydawnictwo Book Ojciec zaprosiło mnie do wzięcia pod swoje skrzydełka kultowy zbiór opowiadań "Kraina uważności" Agnieszki Pawłowskiej. Fakt, że "Kraina..." towarzyszyła mi w początkach mojego...

Moja rodzina miała być inna…

Moja rodzina miała być inna…

Na początku jest plan na życie   W dzieciństwie pewnie miałaś swój ideał mężczyzny  - opalony, wysoki brunet albo blondyn o niebieskich oczach. Wrażliwy i silny jednocześnie. Wyobrażałaś sobie dzień waszego ślubu. Miało być słonecznie, romantycznie i bez...

Czy dzieci muszą być posłuszne?

Czy dzieci muszą być posłuszne?

Wychowywano nas do posłuszeństwa...   Mieliśmy być pomocni, cisi, bezproblemowi. Mieliśmy robić to, co do nas należy. Wpasować się w foremkę, przygotowaną przez dorosłych. Nie było miejsca na naszą dziecięcą naturę.Nie było pozwolenia na nasze emocje.Nie było...

0 Comments