Książka o poczuciu własnej wartości – „Jesteś ważny, Pinku!”

Opublikowano: 3 września, 2020

Bardzo żałuję, że ta książka powstała dopiero teraz. Gdybym miała ją w dzieciństwie, moja dorosłość wyglądałaby inaczej.

  

Moim zdaniem tę książkę powinno mieć każde dziecko. I to nie jedną wspólną z rodzeństwem, ale swój prywatny egzemplarz. Taki „pamiętniczek mojej wartości”. 

Stworzyły ją dwie Polki. Dwie mamy. Urszula Młodnicka jest psycholożką, a Agnieszka Waligóra graficzką. Wspólnie wykreowały cudowną historię o Pinku, który odkrywa swoją wartość. Opowieść dla każdego małego stworka.

Młody czytelnik dostaje wspaniałe narzędzie do pracy nad swoim poczuciem wartości. Dowiaduje się, dlaczego jest ważny, że każdy z nas jest inni i że możemy być sobą.

To OK, że mamy wady i zalety. To OK, że nie jesteśmy idealni. Jesteśmy ważni dlatego, że się urodziliśmy. 

Piękne rysunki i przykuwające uwagę kolory dodatkowo zainteresują kilkulatków.

Sama nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam prawie całą za pierwszym posiedzeniem. A miałam tylko przekartkować 😉

Mądre dialogi, mogą być inspiracją dla wielu rodziców. Dostajemy piękny przykład empatycznej komunikacji i mądrej postawy dorosłego.

Są też zadania dla młodego człowieka. Może rysować, kolorować, zakreślać. Autorki zachęcają go do aktywności i refleksji. Wchodzą z nim z dialog, który pobudza samoświadomość.

Historia Pinka w prosty i czytelny sposób obrazuje, jak możemy budować empatyczne relacje z dziećmi. Subtelnie podpowiada, jak stawać się mądrym i czułym przewodnikiem i jednocześnie wspierać w dziecku samodzielność oraz wiarę w siebie.

Polecam Wam serdecznie tę publikację. Dla Was i dla Waszych dzieci. Ja jestem zachwycona i już nie mogę się doczekać, aż moi synowie do niej „dorosną”.

Konsekwentni rodzice mają trudniej

Konsekwentni rodzice mają trudniej

Nieraz słyszałaś, że niekonsekwencja psuje dzieci? Że jeśli raz na coś pozwolisz, to dziecko ochoczo wykorzysta tę furtkę i już zawsze będzie próbowało omijać zasady? Może głęboko w to wierzysz, a ja teraz wyskakuję z takim tekstem?  No to czytaj dalej, bo znowu...

Dlaczego nagrody rujnują poczucie własnej wartości?

Dlaczego nagrody rujnują poczucie własnej wartości?

O tym, że karanie i krytykowanie negatywnie wpływa na samopoczucie dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale w to, że podobnie działa nagradzanie i chwalenie, niewielu rodziców chce uwierzyć. Przecież każdy lubi być chwalony Niby tak. Wszyscy jesteśmy...

Nie ma grzecznych i niegrzecznych dzieci

Nie ma grzecznych i niegrzecznych dzieci

Dlaczego dziecko buntuje się przeciwko Tobie, ignoruje polecenia i generalnie ma wszystko w nosie? Przyczyn oczywiście może być wiele: etap rozwoju, jego kondycja, samopoczucie, naturalna potrzeba eksploracji świata lub testowania własnych umiejętności… Jednak często...

Co mogę zrobić już dziś, żeby poczuć większy spokój?

Co mogę zrobić już dziś, żeby poczuć większy spokój?

Nie zadbasz o innych, jeśli najpierw nie zadbasz o siebie. Z pustego i Salomon nie naleje… Jeśli jesteś sfrustrowana, nieszczęśliwa i zmęczona, skąd masz wziąć siłę na uszczęśliwianie swoich bliskich? Jednak dbanie o siebie to niekoniecznie wypad do kina czy na masaż,...

Newsletter

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *